Nová environmentální učebna v Hrádku

16. září 2024

Otevření nové environmentální učebny v Hrádku: Projekt podpořený dotací z Moravskoslezského kraje

V areálu Centra volného času vznikla koncem prázdnin nová environmentální učebna. Její realizace byla umožněna díky dotaci z Moravskoslezského kraje, kterou obec Hrádek získala jako ocenění za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023.

Vzdělávání a volnočasové aktivity dětí

Venkovní učebna je již nyní, na samém začátku školního roku, využívána pro výuku, kdy žáci mohou v kontaktu s přírodou lépe vstřebávat nové poznatky. Odpoledne se prostor mění na zázemí pro školní družinu, v níž děti tráví čas tvořivými činnostmi, hrami a odpočinkem na čerstvém vzduchu.

Zájmové kurzy pro veřejnost

V nově postavené učebně budou probíhat také rukodělné a jiné zájmové kurzy, organizované Centrem volného času. Zastíněný altán je veřejností oblíben a zejména v teplých měsících vyhledáván.

Příjemné prostředí zahrady CVČ přímo vybízí k rozšiřování dovedností nejrůznějšího charakteru a k pohodovým hobby aktivitám.

Místo pro komunitní setkávání organizací i občanů

Mimo dobu vyučování, družiny a kurzů se učebna stává místem pro setkávání hrádeckých spolků a církví. Je otevřena všem jejich schůzím a teambuildingovým akcím. Kromě toho je k dispozici i pro soukromé osoby, které si ji mohou rezervovat pro svá rodinná setkání. Podstatou učebny je zkrátka pestrá variabilita jejího využití všemi skupinami obyvatel.

Významná podpora z Moravskoslezského kraje

Realizace stavby byla možná díky dotaci z Moravskoslezského kraje, kterou Hrádek získal po vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2023.

Zmíněná soutěž oceňuje obce, které pečují o svůj rozvoj, komunitu a celkovou kvalitu života svých obyvatel.

A vzniklá učebna nám nyní poskytuje nové možnosti k dalšímu rozvoji toho, zač jsme byli oceněni.

Věra Garbová

Autor článku: Věra Garbová